Čudežna moč sode bikarbone - tretjič
To spletno mesto uporablja piškotke.
Z nadaljevanjem uporabe strani se strinjate z uporabo le-teh.
Kliknite za več informacij o piškotkih.
Sedaj že vemo, kako se znebimo neprijetnega vonja iz koša za perilo, kako ohranimo sveže barve pri pranju, no, danes pa vam razkrijem, kako se znebiti neprjetnega vonja perila po pranju.
Toplo in vlažno okolje je idealno gojšče za neželene oboge, gljivice in plesni. Ekološka čistila nimajo "morilskih" dodatkov za obloge, vendar pa so tudi pri kupljenih detergentih takšne težave precej pogoste. Perilo pogosto peremo pri nizkih temperaturah in brez predpranja. Perilo se opere v prvi vodi, tako se umazanija in vonj dobesedno zažreta v tkanino, zato tudi imamo toliko mehčalcev, ki te vonjave prikrijejo in na oblačilih naredijo oblogo, ki pogosto naši koži ni v prid.
Sedanji pralni stroji so varčni ne le z energijo, temveč tudi z vodo, ki je sprala tudi tisto, kar danes v stroju ostane. Zato je priporočljivo, da enkrat mesečno zaženemo pralni stroj brez perila, vanj stresemo 250 g sode, nastavimo najvišjo temperaturo in pustimo, da stroj poskrbi sam zase. Če pa zadnji vodi za izpiranje dodamo še 1,5 decilitra alkoholnega kisa, bo to zagotovo odpravilo neprijetne vonjave iz pralnega stroja.
No, zelo pa tudi pomaga, če pralnega stroja ne napolnimo preveč. V nabasanem bobnu se perilo ne more dobro oprat, količina porabljene vode pa ostaja enaka. (Vir: knjiga Zeleno je varčno)
Pa srečno pri pranju in uživajte v dišečih oblačilih. Jaz sem presrečna, kadar takšna prinesete v našo trgovino dajadaja.
Naslednji namig sledi v petek, do takrat pa vas vabimo, da obiščete našo spletno trgovino www.dajadaja.si ali pa pridete v Gorenjo Kanomljo :) Poletna kolekcija je že na policah ;)
Saj veste, otroška komisijska trgovina dajadaja, za malčke in nosečke vse prodaja.
Delite objavo
Kategorije
Oznake