PRALNI VLOŽKI – KAKO NAJ ZAČNEM

Ja, tudi meni se je porajalo to vprašanje. Kako naj se sploh lotim katere velikosti potrebujem, kako naj jih po uporabi hranim do pranja. Ogromno vprašanj in neznank. Nekega dne pa sem se odločila, da začnem s ščitniki perila, da bo prehod mehak, da se navadim, sprobam.

No, domov pa sem prinesla 7 Racmanovih ščitnikov perila in 15 različnih velikosti vložkov. S 15 vložki pridem lepo skozi ciklus, jih pa enkrat vmes operem. Sem namreč ena tistih, ki vložke zelo pogosto menjujem, tudi če še ni potrebno.

Saj vem, sledi vprašanje, kako naj hranim že uporabljene vložke do pranja.

Imate tri možnosti:

Najenostavnejša metoda je, da vložke operete v pralnem stroju z ostalim perilom, brez predhodnega namakanja in drgnjenja madežev.

“Suha” metoda je, da vložke splaknete pod hladno vodo in jih vse do pranja odložite na suho mesto (v nepremočljivo ali bombažno vrečo, suho vedro, ...) ali jih pred pranjem posušite na vrvi za sušenje.

“Mokra” metoda (namakanje) pa je, da po uporabi vložke odlagate v vedro z mrzlo vodo. Vodo dnevno menjate (odlijemo in natočimo svežo mrzlo vodo) in operete z drugim perilom v pralnem stroju pri 95 °C.

Jaz uporabljam mokro metodo, mi je najenostavnejša in v parih dneh se mi nabere dovolj belega perila, kuhinjskih krp in brisač, da vse skupaj operem. Predlagam pa, da si za začetek izberete enega od kompletov, tako boste najbolj vedele, kaj potrebujete in koliko. In če vas karkoli zanima, mi pišite, pokličite, z veseljem vam bom pomagala. Ker če sem se jaz, pri svojih »rosnih« 45-ih odločila za pralne vložke, ni razloga, da se ne bi tudi vi.

A kje jih lahko kupite? Ja v naši spletni trgovini dajadaja.si. Uživajte v nakupovanju.